flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ірландський досвід для української судової системи

05 вересня 2018, 17:26

04 вересня 2018 року у рамках співпраці з Національною школою суддів України до Апеляційного суду міста Києва з ознайомчим візитом завітали голова Апеляційного суду Ірландії Джордж Бірмінгем, суддя Верховного Суду Ірландії Джон Мак Менамін та адвокат (баристер) Хелен Бойл.

У робочій зустрічі, що відбулась за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу, також взяли участь заступник керівника операційного департаменту Консультативної місії Європейського Союзу Розалін Шиган, старший радник з питань кримінальної юстиції Консультативної місії Європейського Союзу Катрін Віттеман, експерт з питань кримінальної юстиції Консультативної місії Європейського Союзу Юрій Сіволога, суддя Конституційного Суду України, член Консультативної ради європейських суддів від України Віктор Городовенко, голова Апеляційного суду міста Києва Ярослав Головачов, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, голова Апеляційного суду Херсонської області Олександр Коровайко та суддівський корпус Апеляційного суду міста Києва.

Привітавши членів делегації, Ярослав Головачов наголосив на важливості подібних зустрічей для запозичення прогресивного європейського досвіду правосудної діяльності.

У ході зустрічі відбувся обмін досвідом щодо ролі судді: незалежності, етичних питань та довіри суспільства. Представники ірландської системи правосуддя розповіли про добір, призначення та підготовку суддів, роль адвоката (баристера) у судовому процесі.

Цікавими для українських суддів була тема забезпечення незалежності та безсторонності суду. Ірландський досвід забезпечення довіри суспільства до правосуддя викликав теж значний інтерес, адже Ірландія один з світових лідерів за рівнем довіри до суду.

 

На завершення зустрічі Ярослав Головачов подякував гостям за плідну співпрацю і відкритість для конструктивної взаємодії та висловив сподівання щодо успішного обміну досвідом в подальшому.  

Інформує Прес-служба Апеляційного суду міста Києва