flag Судова влада України

Київський апеляційний суд взяв під варту у залі суду працівника однієї із митниць Держмитслужби України, підозрюваного у сприянні незаконного ввезення товару на територію України під виглядом гуманітарної допомоги

17 січня 2024, 17:58

15 січня 2024 року  колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційні скарги, подані стороною захисту та прокурором на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 01 грудня 2023 року, якою відмовлено у задоволенні клопотання старшого слідчого Державного бюро розслідувань та застосовано до підозрюваного Б. запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із забороною залишати місце проживання, визначеного в ухвалі, за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та необхідності прямувати до зони укриття від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру у межах строку досудового розслідування кримінального провадження до 30 січня 2024 року з покладенням на підозрюваного Б. обов’язків, передбачених ст. 194 Кримінального процесуального кодексу України.

За результатами апеляційного розгляду апеляційну скаргу сторони захисту залишено без задоволення, апеляційну скаргу прокурора задоволено частково, ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 01 грудня 2023 року скасовано та постановлено нову, якою клопотання старшого слідчого Державного бюро розслідувань задоволено частково.

Застосовано до підозрюваного Б. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 28 січня 2024 року.

Підозрюваного Б. взято під варту у залі суду негайно.

Одночасно визначено підозрюваному Б. заставу у розмірі 1 665 400 гривень, що дорівнює 550 розмірам прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У разі внесення застави, на підозрюваного Б., покласти обов’язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, з визначенням строку дії до 30 січня 2024 року.

Нагадаємо, громадянин Б. підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Відповідно до положень ст. 62 Конституції України та ст. 17 Кримінального процесуального кодексу України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Інформує Пресслужба Київського апеляційного суду