З 29 по 30 серпня 2024 року представники восьми судів України, включаючи Київський апеляційний суд, взяли участь у тренінгу з доброчесності для працівників апаратів судів, метою якого є розбудова гідної довіри та відповідальної судової системи. Захід був організований у рамках проєкту «Справедлива, прозора і відповідальна система кримінальної юстиції в Україні». Проєкт реалізується у співпраці з Ассерівським інститутом (T.M.C. Asser Institute), Нідерландським Гельсінкським комітетом (NHC), Міжнародною організацією розвитку права (IDLO) та Центром міжнародного правового співробітництва (Center for International Legal Cooperation – CILC) за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів у рамках Програми МАТRА.
Захід проходив у місті Кракові, Республіка Польща. До складу делегації від Київського апеляційного суду увійшли: Світлана Духота – начальник управління забезпечення діяльності судової палати з розгляду цивільних справ, Олександр Грищенко – начальник управління компʼютерних технологій та Ольга Місюра – заступник начальника управління договірно-правової роботи та організації розпорядження майном.
Під час роботи тренінгу очільниця проєкту «Судова влада і суспільство в Україні», старша суддя окружного суду Амстердама Естер де Рой та Херман ван Гартен – керівник напряму, суддя апеляційного суду Гааги, відзначили важливість розбудови судової системи, що базується на принципах доброчесності, безпеки та автономності працівників апарату суду.
Участь в роботі тренінгу взяли експерти проєкту: Філіп Лангброк – почесний професор відділення відправлення правосуддя і організації судової влади Утрехтської школи права при Утрехтському університеті, Херман ван Гартен – керівник напряму, суддя апеляційного суду Гааги, Куншіта Хуанес – секретар суду Північної Голландії, а також Ганс ван дер Берг, Доменіко Фоті та Наталія Верещинська – менеджери проєкту «Судова влада і суспільство», Центру міжнародного правового співробітництва (CILC).
Захід був присвячений поглибленому вивченню системи забезпечення доброчесності в нідерландських судах. Куншіта Хуанес розповіла про практики контролю за дотриманням етичних стандартів, а Херман ван Гартен розкрив особливості комунікації у цифрову еру та роль інформаційних технологій у забезпеченні доброчесності працівників судової системи.
Особливу увагу під час тренінгу було приділено презентаційним матеріалам, що стосувалися системних гарантій дотримання основних цінностей судової системи Нідерландів.
Під час активної практичної роботи у групах та обміну досвідом учасники заходу мали змогу ознайомитися з ефективними практиками з Нідерландів та розглянути можливості їхнього застосування в українських судах.
Київський апеляційний суд надзвичайно цінує можливість долучитися до цього заходу, який дозволив отримати нові знання та практичний досвід. Висловлюємо вдячність організаторам тренінгу за надану можливість обміну досвідом і сподіваємось на подальшу співпрацю та участь у майбутніх навчальних ініціативах.
Інформує Пресслужба Київського апеляційного суду