У жовтні 2024 року делегація суддів Київського апеляційного суду перебувала з робочим візитом у Федеративній Республіці Німеччина.
Візит був організований Німецьким Фондом міжнародно-правового співробітництва (IRZ) у партнерстві з Вищим земельним судом в місті Ольденбург в рамках співпраці із Київським апеляційним судом.
Захід було проведено з метою німецько-українського професійно-колегіального обміну досвідом задля глибшого ознайомлення українських суддів із особливостями відправлення правосуддя у Німеччині.
До складу делегації Київського апеляційного суду увійшли голова суду Ярослав Головачов, судді судової палати з розгляду цивільних справ Вікторія Соколова, Тетяна Невідома, Борис Левенець, Вікторія Шебуєва і Вадим Нежура, та судді судової палати з розгляду кримінальних справ Тетяна Фрич і Тетяна Кагановська.
Bildrechte: OLG Oldenburg / Pressestelle
Відповідно до програми заходу українська делегація зустрілась з Анке ван Гофе – головою Вищого земельного суду в Ольденбурзі та Ангелою Шмайнк – керівницею проєктів IRZ в Україні і В’єтнамі.
У ході фахового обміну досвідом суддя Київського апеляційного суду Борис Левенець ознайомив колег з Німеччини з особливостями правового регулювання доступу до судових рішень в Україні та користування Єдиним державним реєстром судових рішень – автоматизованою системою збирання, обліку, накопичення, зберігання, захисту, пошуку та перегляду електронних копій судових рішень.
Головуючий суддя Вищого земельного суду в Ольденбурзі Норберт Гольтмаєр поділився із суддями з України впливом практики Європейського суду з прав людини на прийняття рішень національними судами Німеччини.
Під час робочої зустрічі окрема увага була приділена досвіду України та Німеччини у діджиталізації судочинства – своїми досягненнями і викликами у сфері діджиталізації процесів у судовій системі поділились суддя Київського апеляційного суду Вікторія Шебуєва та заступник голови Вищого земельного суду в Ольденбурзі Ганс Олерс.
Стефані Кноблок, суддя дільничого суду, виступила перед учасниками робочої зустрічі з темою «Насильство у стосунках і захист від насильства», розповівши про систему заходів, які вживаються у Німеччині задля захисту від насильства.
В ході візиту делегація суддів Київського апеляційного суду відвідала меморіальний комплекс, споруджений на місці колишнього концентраційного табору «Естервеґен».
Робоча зустріч стала продовженням багаторічної співпраці Київського апеляційного суду з Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва та Вищим земельним судом в місті Ольденбург та є важливим кроком на шляху адаптації національного законодавства у відповідність до європейських стандартів.
Київський апеляційний суд висловлює щиру подяку Німецькому Фонду міжнародного правового співробітництва за сприяння в організації візиту та можливість обмінятися досвідом з німецькими колегами.
Інформує Пресслужба Київського апеляційного суду