flag Судова влада України

Українсько-нідерландська співпраця: європейські підходи до доброчесності

26 листопада 2024, 14:27

У період з 14 по 15 листопада 2024 року вісім судів України, серед яких і Київський апеляційний суд, та представники Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Ради суддів України взяли участь у завершальній конференції з  питань політики суду щодо доброчесності, що реалізується Центром міжнародного правового співробітництва (Center for International Legal Cooperation – CILC) за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів у рамках Програми MATRA.

Захід проводився у місті Кракові, Республіка Польща.

До складу делегації від Київського апеляційного суду увійшли: голова Ярослав Головачов, суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Віра Ковальська та суддя судової палати з розгляду цивільних справ Вікторія Шебуєва.

Участь в роботі конференції взяли експерти проєкту: Естер де Рой  – очільниця проєкту «Судова влада і суспільство в Україні», заступниця голови суду Амстердама з міжнародного співробітництва та верховенства права, Філіп Лангбрук – почесний професор відділення відправлення правосуддя і організації судової влади Утрехтської школи права при Утрехтському університеті, Райн Одінк – старший суддя Окружного суду Амстердама, Куншіта Йеннес – секретар суду Північної Голландії, голова комітету суду з доброчесності,  а також Маргарет ГулемаГанс ван дер БергДоменіко Фоті – менеджери проєкту «Судова влада і суспільство», Центру міжнародного правового співробітництва та Наталія Верещинська, Андрей Алєксєєв – Центр суддівських студій. Також до заходу долучилися: Ерік Вікен, директор CILC, Кейш Кат – представник Посольства Королівства Нідерландів, Йецле Кляйн – представниця Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

467551403_959819432845438_379037730071747982_n

Суди-учасники проєкту під час конференції презентували свої напрацювання щодо створення та впровадження інструментів, спрямованих на підвищення стандартів етики та доброчесності в судовій діяльності, а саме Положення про комісію з питань доброчесності та Положення про конфіденційного радника.

Протягом двох днів обговорення були присвячені різним аспектам підвищення доброчесності та етики в судовій системі. Учасники акцентували увагу на положеннях Комісії з питань доброчесності та ролі інституту Конфіденційного радника як ключових інструментів забезпечення етичних стандартів. Особливе значення приділяли обміну досвідом між українськими та нідерландськими суддями, які спільно обговорили можливості впровадження найкращих міжнародних практик у контексті української судової системи.

Очільниця проєкту Естер де Рой та представник Посольства Королівства Нідерландів Кейш Кат відзначили значний прогрес у розробці положень щодо доброчесності.

Учасники конференції підкреслили необхідність безперервного навчання та вдосконалення суддівської спільноти, зокрема через підвищення обізнаності суддів з етичними стандартами та принципами доброчесності.

5341490035800796138

Ця конференція стала завершальним етапом співпраці в рамках проєкту «Справедлива, прозора і відповідальна система кримінальної юстиції в Україні», який сприяв значному підвищенню стандартів суддівської доброчесності, прозорості та ефективності судової системи в Україні.

IMG_1527

Позитивний досвід, набутий учасниками конференції, та амбіційні плани щодо майбутнього впровадження зазначених положень стали втіленням насиченої програми конференції.

Інформує Пресслужба Київського апеляційного суду