Партнерські та дружні взаємовідносини між Україною та Республікою Чилі мають багаторічну історію. Наразі Чилі є надійним і надзвичайно важливим партнером України на міжнародній арені. Країни об’єднують понад два десятки двосторонніх угод про співпрацю в галузі торгівлі, інвестицій, культури, освіти, науки та правової допомоги. Варто зазначити, що серед країн Латинської Америки та Карибського басейну Чилі є лідером інновацій. Не є виключенням і судова система.
Вивчення досвіду запровадження моделей правосуддя в країнах Латинської Америки може стати запорукою успішності впроваджуваної національної правової моделі. Безумовно, такий досвід є релевантним для України у якості відправного пункту для проведення обговорень та прийняття рішень на місцевому рівні. Тож цілком послідовним був вибір тем для подальшого обговорення.
Відтак, з ознайомчим візитом до будівлі Київського апеляційного суду завітав президент Апеляційного суду міста Сантьяго-де-Чилі (Республіка Чилі), професор юридичного факультету Університету Тарапака Хав’єр Анібаль Мо’я Куадра у супроводі директора благодійної організації «Благодійний фонд соціального та інноваційного розвитку» Надії Ратке.
Вітаючи шановних гостей, голова Київського апеляційного суду Ярослав Головачов щиро подякував за проявлену зацікавленість до організації роботи установи та наголосив на важливості подібного обміну досвідом у сфері здійснення правосуддя між Україною та Республікою Чилі.
Метою візиту стало ознайомлення із діяльністю судової інституції та основами судової реформи в Україні.
У робочій зустрічі також взяли участь заступник голови Київського апеляційного суду Володимир Мельник та суддя судової палати з розгляду цивільних справ, суддя-спікер Борис Левенець.
У ході зустрічі гостям розповіли про роботу суддівського корпусу, а також апарату суду, що покликаний забезпечувати роботу судових палат. Шановані гості заслухали інформацію щодо особливостей роботи із цивільними справами, кримінальними провадженнями та справами про адміністративні правопорушення в суді. Не оминули увагою і систему відеоконференцзв’язку, яка функціонує у Київському апеляційному суді, та процедуру зовнішнього обміну інформацією між судом та іншими державними інституціями.
Крім того, члени делегації мали можливість спостерігати за судовими засіданнями, що проходили у Київському апеляційному суді.
А на останок шановні гості відвідали музей Київського апеляційного суду, який є своєрідним осередком збереження документів, матеріалів та інших експонатів, що свідчать про історичний розвиток судоустрою та судочинства в Україні та у Київському апеляційному суді у тому числі.
Сподіваємось, що візит президента Апеляційного суду міста Сантьяго-де-Чилі до стін Київського апеляційного суду – лише початок подальшої конструктивної співпраці та обміну досвідом у сфері здійснення судочинства.
Інформує Прес-служба Київського апеляційного суду