Розбудова України як демократичної, правової, соціальної держави неможлива без правового виховання, за допомогою якого формується необхідний рівень правосвідомості та правової культури молодого покоління та суспільства в цілому. Адже відомо, що саме правосвідомість та правова культура є найважливішими чинниками, які сприяють становленню правової держави й демократичних засад суспільства.
Продовжуючи традицію проведення просвітницької діяльності, що спрямована на підвищення рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти школярів і студентів, 23 жовтня 2019 року учнів Боярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 та школи «ThinkGlobal Гатне» було запрошено на оглядову екскурсію будівлею Київського апеляційного суду.
У найбільшій залі судових засідань Київського апеляційного суду дітей зустріла суддя судової палати з розгляду цивільних справ, суддя-спікер Людмила Сушко, яка наглядно продемонструвала обов’язкові символи судової влади – мантію та нагрудний знак.
«Обов’язок судді надягати мантію та нагрудний знак в судовому процесі має важливе значення, оскільки відповідні атрибути є символом державної влади, дисциплінують всіх учасників судового процесу, підкреслюють статус судді під час вирішення спору між сторонами», – зазначила пані Сушко.
Жваву зацікавленість викликала у дітей розповідь про міфічний символ правосуддя – Феміду. Суддя пояснила, що пов’язка на очах символізує неупередженість; терези – давній символ міри і справедливості. На терезах правосуддя зважуються добро і зло. Меч – символ відплати.
Школярі дізналися з перших вуст особливості професії судді, яка є надзвичайно складною та відповідальною.
Людмила Сушко зазначила, що високий рівень професійної підготовки, суворе дотримання процесуальних норм, винесення законного обґрунтованого рішення судом є однією з найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів громадян.
Діти, в свою чергу, із захопленням ставили невимушені запитання та висловлювали свої думки.
Щира зацікавленість, активність та уважність підростаючого покоління під час бесіди засвідчила, що мету заходу було досягнуто.
Сподіваємося, що екскурсія справить позитивне враження та допоможе учням визначитися із майбутнім фахом, а настанови судді сприятимуть формуванню поваги до суду, підвищенню рівня правової свідомості та обізнаності про порядок захисту прав і свобод людини.
Інформує Прес-служба Київського апеляційного суду